Teknik Servis Blog

0552 479 23 35
Bulaşıklarınızın Makineden Kirli ya da Tortulu Çıkması
Bulaşıklarınızın Makineden Kirli ya da Tortulu Çıkması

İlk önce problemi doğuracak bir şey yapmadığınızdan emin olun. Makinenizi fazla mı dolduruyorsunuz? Herhangi bir eşya püskürtücü kolların dönmesine engel oluyor mu? Tabakta ki yemek artıklarını temizlemeden mi koydunuz?

Problem sizden kaynaklanmadığına emin olduktan sonra makinede ki problemi anlama çalışın. Makinenin kapağının kapanmasını engelleyen herhangi bir etken var mı kontrol ediniz. Suçlu püskürtücü kolları olabilir, bu yüzden alt ve üst kolları elinizle çevirip kolayca döndüğünden emin olun. Eğer dönmüyorlarsa kirli olabilir tek yapmanız gereken onları temizlemek. Bunu yapmak için kolları dikkatli bir şekilde çıkarın ve diş fırçası yardımıyla temizleyin. Geri yerine taktığınızda tekrar çalıştırıp bulaşıkların nasıl yıkandığını gözlemleyin.

Eğer bulaşıklarda su izi kaldıysa, bulaşıklar üzerinde ki su makinede uzun süre kaldığındandır. Küçük bir durulama problemi kolayca çözebilir. Eğer bardak ve tabaklarınızda beyaz tortu görürseniz muhtemelen su sertliğiniz çok fazladır. Deterjan ya da su inceltici kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz

Bulaşıklarınızın Makinesinin Su Kaçırması
Bulaşıklarınızın Makinesinin Su Kaçırması

İlk önce makinenizin kapağını ve kapak contasını kontrol edin. Herhangi bir çatlağın, hasarın ya da büyük birikintinin kapağın kapanmasına engel olup olmadığına bakın. Kapak contasını bir dezenfektan ile temizlemeyi deneyin, eğer hasar varsa contayı değiştirmeniz gerekir.

Bulaşıklarınızın Makinesinin bulaşıkları kurutmaması
Bulaşıklarınızın Makinesinin bulaşıkları kurutmaması

Güç kaynaklarının hepsini kontrol edip herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol edin. Makinenin fişini çıkarıp tekrar takmayı deneyin. Makinenizin kapağı da sorunu doğuruyor olabilir. Eğer düzgün kapanmamışsa makinenin başlamasına engel oluyor olabilir. Kapağın kapandığından emin olun.

Eğer makine çalışıyor ama zorlanma sesi duyuyorsanız, motorunuz sıkışmış olabilir. Eğer öyleyse fan motorunu elle çevirip düzgünce dönüp dönmediğini kontrol edin. Ana paneli kullanmadan önce fişi çektiğinizden emin olun yoksa elektrik çarpmasıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

İzmir Teknik Servis Telefon Numarası

İzmir Teknik Servise aşağıdaki telefon numaralarımızdan anında ulaşabilir dilerseniz iletişim merkezlerimiz aracılğı ile servis kaydı oluşturabilirsiniz.Bizler İzmir Teknik Servis olarak siz değerli müşterilerimizin çağrılarını her daim bekliyor olacağız.

0552 479 23 35
Sitemizde reklamlarımızda kullanılan logo ve markalar bilgilendirme amaçlıdır. Arçelik, Bosch, Beko, Altus, Siemens, Profilo, Ariston, Hotpoint, İndesit markalarının yetkili servisi kalitesinde ekonomik özel servisi olarak hizmet vermekteyiz.

Çiğli

Karşıyaka

Bostanlı

Bayraklı

Bornova

Kemalpaşa

Buca

Şirinyer

Evka1

Gürçeşme

Menderes

Gaziemir

Karabağlar

Hatay

Güzelyalı

Üç Kuyular

Balçova

Narlıdere

Güzelbahçe

Urla

Çeşmealtı

Çeşme

Seferihisar

Yelki

Gümüldür